به گزارش صدای تجارت، عزیزالله قربانی افزود: برای راه اندازی مجدد ۲ هزار واحد تعطیل شده در کشور برای سالجاری برنامه ریزی شده است به گونه ای که در چند ماه اخیر  ۳۰۰ واحد به چرخه تولید بازگشتند.

وی ادامه داد: همچنین ۳ هزار و ۳۰۰ واحد تولیدی نیز با کمتر از ظرفیت ۵۰ درصد در حال کار هستند که برنامه ریزی لازم برای افزایش ظرفیت این واحدها هم انجام شده و بطور تقریبی تا کنون افزایش تولید بیشتر از ظرفیت ۵۰ درصد در ۴۰۰ واحد محقق شده است.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اظهار داشت: سال گذشته نیز ۲هزار و ۶۷ واحد تولید تعطیل و نیمه تعطیل کشور با کمک شهرک های صنعتی به چرخه تولید بازگشتند که اشتغال‌زایی برای ۳۹ هزار نفر را به‌دنبال داشت.
وی اضافه کرد: امسال ۳۱۵ میلیارد تومان بودجه برای حمایت از صنایع کوچک و متوسط مستقر در شهرک های صنعتی به‌صورت حمایت و تامین اعتبار اختصاص داده شده است  و در این زمینه نیز  توافقنامه ای به‌مبلغ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان با بانک ملی امضا شد که به واحدهای نیازمند به تامین منابع مالی اختصاص پیدا خواهد کرد.
قربانی خاطر نشان کرد: ۴۴ درصد از مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی که در زمان حاضر موجب رکود و تعطیلی آنها شده به‌دلیل کمبود نقدینگی، ۱۶ درصد بدلیل نداشتن تقاضا و بازار، ۱۱ درصد مواد اولیه، ۱۰ فرسودگی ماشین آلات و ضعف فناورانه، ۹ درصد بدلیل مشکلات حقوقی با سایر سازمان‌ها و هشت درصد هم مربوط به زیر ساخت‌هاست.
وی گفت: پویش و نهضتی برای احیای واحدهای تولیدی راکد در کشور به راه افتاده و جلسات مشترکی با معاون اول رییس جمهوری در این زمینه برگزار شده است.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اظهار داشت: وزارت کشور و استانداران توجه ویژه ای به احیای واحدهای تولیدی راکد دارند و همت و عزم ملی برای رفع نیاز های این واحدها وجود دارد.
وی افزود: سال گذشته ۲ هزار و ۶۷ واحد راکد به چرخه تولید بازگشتند و امسال هم برنامه ریزی برای بازگشت بیش از سه هزار واحد به چرخه تولید در حال انجام است.

منبع: خبرگزاری دولت

image_pdfimage_print

برچسب ها:

, ,
نوشتهٔ پیشین
درصد تخطی بانک گردشگری در بخش رشد ترازنامه طی یک سال اخیر صفر بوده است
نوشتهٔ بعدی
قیمت نفت تحت تاثیر کاهش بیش از حد انتظار ذخایر نفت و بنزین آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب مشابه

فهرست