سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، اعلام کرد که متاسفانه علی‌رغم توصیه‌های زیاد وزارت بهداشت، رسانه‌ها و … آمار رعایت پرتکل‌های حدود ۴۷ تا ۴۸ درصد است که اصلا آمار خوبی نیست.

به گزارش ایسنا، محمد هاشمی درباره وضعیت کرونا در کشور، گفت: به هر حال حتی کم شدن آمار یک نفر فوتی، تاثیر بسیار خوبی در جامعه دارد. بر این اساس بسیار خوشحالیم که تعداد فوتی‌ها و موارد بستری هر روز در کشور کمتر شود.

وی افزود: با اینحال باید بسیار هوشیار و مراقب باشیم که اخبار خوشی که درباره کاهش فوتی‌ها می‌شنویم، منجر به عادی‌انگاری و سهل‌انگاری در رعایت پروتکل‌ها نشود. زیرا متاسفانه علی‌رغم توصیه‌های زیاد وزارت بهداشت، رسانه‌ها و … آمار رعایت پرتکل‌های حدود ۴۷ تا ۴۸ درصد است که اصلا آمار خوبی نیست.

هاشمی ادامه داد: برای اینکه بتوانیم آمار فوتی‌ها را به صفر برسانیم، امیدواریم همچنان پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود و به ویژه استفاده از ماسک را ادامه دهیم. باید توجه کرد که مهمتر از همه این‌ها تزریق واکسن است. افرادی که واکسن تزریق نکردند یا واکسیناسیون‌شان را تکمیل نکردند باید نسبت به آن اقدام کنند و به ویژه تزریق دز سوم را هم جدی بگیرند که امیدواریم این اقدامات انجام شود و مردم بتوانند روزهای بهتری را شاهد باشند.

image_pdfimage_print

برچسب ها:

نوشتهٔ پیشین
بررسی کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۱ در دستور کار هفته جاری مجلس
نوشتهٔ بعدی
وضعیت قرمز در ۱۲ ایستگاه کیفیت هوای تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب مشابه

فهرست